Měnit názor je lidské

Posted By v 8.8.2013 | 0 comments


Nejsem politický komentátor, tak snad nikdo nečeká, že budu popisovat včerejší hlasování v parlamentu. Navíc doma jsem to komentoval dostatečně a nechci se opakovat. Stejně by to ale byl jiný titulek, zůstala by snad jen ta první dvě slova… Ostatně v poslední době se vše mění jak na běžícím páse a tak by takový článek snad ani nikoho nezajímal.

Spíše jde o to, že ještě před týdnem jsem byl přesvědčen o tom, že si nechám jen dva učitele hudby. Už v tomto okamžiku ale nevím, kteří dva by to měli být. Každý má jiný přínos. Měnit názor je lidské a pokud je změna názoru vyvolána novými informacemi, tak je to snad i chvályhodné, že jo. Pokud bych si stále trval na svém, tak by to byla spíše umíněnost a neochota změnit svá dřívější prohlášení. Důležité je si vše správně zdůvodnit a obhájit :) .

Umíněnost je škaredá vlastnost a tak jsem se rozhodl, že nebudu umíněný. A nechám si tři učitele.

I když, …, v případě, že zaměstnavatel náhodou nezmění svůj názor, a neřekne, že při stejném platu můžu chodit do práce jen na 2 hodiny, tak to asi po ukončení dovolené nebudu vše stíhat. Každopádně se zkusím někdy nenápadně zeptat, třeba taky nechce být umíněný.

Ale vlastně i to jsem vymyslel. Dva učitelé budou na trvalý vyučovací poměr, a jeden na částečný. Takže když mi vyjde čas, tak udělám úkoly a odešlu. Když pak vyjde čas jemu, tak uděláme další lekci. Výhodou je, že takto se dá regulovat reálný počet učitelů kdekoliv mezi hodnotami 2 a 3 – no to by mě tedy v životě nenapadlo.

Možná zas ale pak změní názor moje peněženka nebo bankovní účet a odmítnou mě dále financovat. Tak zase změním názor já. Říkal jsem si, že už doma nebudu programovat. Možná bych tedy pár hodin měsíčně mohl slevit a s něčím pomůžu bráchovi. Jen do toho nesmím spadnout, abych pak zase nezměnil názor, že hudba není tak důležitá a naplnění je v práci.

Jo, a ta orchestrace Balady pro Adélku, co se mi nelíbila, se mi líbí čím dál víc. Až budu mít finální verzi i té druhé varianty, tak to někam vložím pro porovnání.

Někdo říká, že život je změna. Já říkám, že život je plný změn názorů…

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>