To je přece nutné!

Posted By v 1.8.2013 | 0 comments


Naplánoval jsem si, jak se budu během 14-denního pobytu doma každý den věnovat hudbě od rána do večera. No, není to nakonec od rána do večera. Vlastně to není ani od poledne do večera. Vlastně ani od odpoledne do večera, ale večer jo. Tedy většinou…

Ale jak to mám stíhat, když je tolik jiných nutných věcí. Sice nejsou ta vedra, co minulý týden, ale i tak pro jistotu je přece nutné zalít trávník. Přece jen je založený letos v červenci – tedy vlastně obnovený po 8 letech. Nejvíce se na tom natrápilo moje zlatíčko a teď je v  práci, tak ať má radost, až se vrátí. Tady se zase ale musím pochlubit vlastním nápadem. Když jsou v červenci horka, tak jsem vymyslel, že bude dobré to na pár dní po vysetí zakrýt prodyšnou zelenou fólií, ať se to dá zalévat, ale ať to tak nevysychá. Na konci jsem udělal vyhodnocení projektu, přece jen jsem jich v práci pár udělal a toto by se prý mělo dělat. Zjistil jsem, že místa zakrytá plachtou i nezakrytá plachtou jsou stejná, …, ale myšlenka to byla přece logická. Asi se spíše uplatnil jiný nápad – 3x denně to zalívat. Tak plachta třeba zabere u někoho, kdo bude zalívat jen jednou denně.

Když už jsem si koupil wapku, tak bych měl vyčistit dlažbu – už má 8 let, tak si to přece taky zaslouží. Včera a dnes jsem udělal zatím jen polovinu, tak to budu muset nutně dodělat. Ale teď je horko, tak večer nebo zítra – to snad pochopí každý, že to nemůžu nechat udělané napůl. Když je horko, tak se toho venku vlastně moc nedá dělat, ale horko je i v domě, tak se nedá dělat nic jiného, než si lehnout s notebookem a psát nesmysly. Nebo vlastně jak to dnes nazval kolega z práce, experimentovat s blogem – přece když jsem doma, tak to neznamená že se úplně odstřihnu a nebudu mít zapnutý Skype.

Jo, a když mají přijít bouřky, a může nám to zalít zahradu a naplnit barel na zalívání, tak to taky musím průběžně kontrolovat na radaru, tohle za mě bohužel nikdo neudělá. Dnes to sice nehrozí, ale v pondělí a v úterý jsem s tím měl spoustu práce.

Taky budu muset někdy nutně dodělat dlažbu kolem plotu – tuhle nutnost mám do zásoby. Vlastně mám na na papírku poznačených ještě 13 věcí (čištění wapkou tam není, to je bonus zdarma), co musím na baráku a na zahradě udělat, tak dneska po obědě asi udělám tu dlažbu kolem plotu – je to místo pod stromy, tak tam bude stín. Díval jsem se totiž  na předpověď počasí a hledal, jestli nebude v příštích dnech škaredé počasí, to se totiž venku nedá dělat nic, tak ať to do té doby stihnu. Prý má být stále jen pěkně, ale kdo by dnes věřil předpovědím, že?

Minimálně domácí úkol na zítřejší lekci s Michaelem ale večer udělám!

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>